Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horákovi

19. 12. 2008

Horákovi

 

Já jsem se rozhodla že bych mohla udělat novou rubriku:SERIÁLY

 

 

Jan a Lucie spolu v období dospívání chodili, ale když dosáhli plnoletosti, tak se vydal každý svou cestou. Lucie odjela do Brna, vdala se tam, měla dvě dcery a dosáhla více než dobré životní úrovně. Přesto však nebyla šťastná a rozhodla se rozvést. Jan nikdy ze čtvrti, kde od mládí žil, neodešel. Před pěti lety ovdověl a od té doby se musí sám starat o své tři syny. Jan a Lucie se náhodou po letech setkají. Oba cítí, že láska mezi nimi nikdy nevyprchala, a tak se rozhodnou společně vytvořit novou rodinu. Svatba je výchozím bodem, který otevírá příběh celého seriálu. Na obřadu a hostině se seznámíme se všemi hlavními i vedlejšími protagonisty. Jako jsou Janovi synové. Nejstarší Tomáš, který má do dospělosti už jen krůček. Prostřední Ondřej je rozený rošťák a nejmladší Kuba zatím vše pozoruje ze své dětské perspektivy. Je tu i Janův bratr Stanislav, který spolu s Janem provozuje malou rodinou hospůdku U Horáků, kde mají ty nejlepší pivní klobásky. Vedle Lucie stojí její dvě dcery Tereza a Eva. Evě chybí jen o něco málo větší krůček do dospělosti než Tomášovi. Mladší Tereza je zapřísáhlou vegetariánkou a ochránkyní zvířat. A nesmíme zapomenout na Zdenu, matku Lucie, která je stejně jako její dcera dámou z dobré rodiny. Tedy z „lepší“, než je ta Janova... alespoň z jejího pohledu. Každý z následujících dílů je vždy otevřen vnitřním komentářem nejmladšího z Janových synů Kuby.

 

 

 

Obrazek

 

Lucie je 2. máma kluků  nejstarší je Tomáš prostřední je Ondra a nejmladší je Kuba.

 

 

Obrazek

 

Lucie neskrývá, že občas jí Horákovi připomenou vlastní život: "Myslím, že skoro všechno, co potkalo seriálovou Lucii, jsem zažila v životě i já - stěhování, rozpad rodiny, nového partnera, změnu života i chodu domácnosti." Dokonce nachází podobnost i se současnou rodinou. Zvlášť prý ranní shon a velké výpravy do škol a za prací. Že by měla tak velkou rodinu, to si klidně připouští, ale děti by musely být už ve věku těch seriálových - několik miminek za sebou rozhodně vylučuje.

 

Už tak prý sotva stíhá. "V běžném životě opravdu není moc času na hrdinství nebo na velké radovánky. Než jsem začala natáčet, museli jsme se s manželem Tomášem domluvit, zda to dokážeme zvládnout. Naštěstí mi řekl, že takovou příležitost už bych nemusela nikdy dostat a ať do toho jdu. On opustil Rodinná pouta - prý v nejlepším se má přestat - a věnuje se jenom svým projektům a pořadu Udělám cokoli. Díky tomu a s vydatnou pomocí babiček vše zvládáme."  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář